Úvod arrow Zpravodaj arrow Volný večer 21.ledna 2013
Volný večer 21.ledna 2013 PDF Tisk E-mail
Napsal Pavel Vrbata   

Dnešní klubový večer poctili svoji návštěvou pánové Emil Pražan a Miroslav Tuščák.

Takže první hodinka byla hodinkou diskusní.


Pan Tuščák se dostavil hlavně proto, aby prodiskutoval s Jaroslavem Nyklem, jak výtvarně upravit titulní stránku nové knihy, která bude vydána k šedesátému výročí celostátní soutěže v Ústí nad Orlicí. Knihu napsal Emil Pražan a kniha bude takovou sbírkou veselých příběhů kolem amatérského filmu a filmových soutěží. 

My už jsme byly s části knihy seznámeni dříve. Na některém listopadovém klubovém večeru v minulém roce, nám Emil několik stránek přečetl. Myslím, že to bude zajímavé a veselé počtení.

Emil Pražan nás seznámil s nemilou situací, která se týkala našich filmů, které se měly vysílat na TV Metropol. Emil Pražan nám řekl asi toto : dnes mi pan ředitel oznámil po několika mých urgencích, co se děje s filmy ČKK, které měly být uvedeny ve vysílání už v listopadu. Jejich TV se dostala do velkých existenčních potíží a tak filmy ČKK nebudou odvysílány. Nevědí, co s jejich TV bude, jsou ve dluzích. Takže filmy mi vrátí. Emil požádal členy, že až filmy dostane od TV zpět, že si je ponechá a zkusí s nimi něco jiného.  To mu členové schválili.

Když jsme pak po diskusi chtěli promítat, nastal problém. Náš promítač, Milan Haškovec se nechal zlákat Janem Krafnetrem a začal s ním chodit do fotoklubu Nekazánka.  Fotoklub má schůzky každých čtrnáct dní v pondělí od 16 hod. do 18 hodin. Takže každých čtrnáct dní bude Milan chodit do ČKK o hodinu později.

No a protože jsme si zvykli za ta léta jen na Milanovo promítání, tak ti, co to kdysi uměli, tak už vše zapomněli. Takže s přípravou a s nastavením promítačky jsme měli trochu problém. Naštěstí jsme asi po půl hodině přístroj zprovoznili a mohlo se promítat.

První jsme si promítli film Václava Fořta o Josefu  Škvoreckém. Film jsme už viděli nedávno, ale promítal se hlavně kvůli panu Tuščákovi, který připravuje pro TV NOE pořad Klapka s…… a další díl by měl být s Václavem Fořtem a o jeho filmech.

 

Další film, neboli jen videozáznam, byl film Václava Jágra. Film byl natočen v sobotu 19.ledna, kdy byl v Dejvicích na stavbě metra, den otevřených dveří. Film byl bez komentáře, takže jsme to Vencovi dost opepřili. Jenže ten se nedal a jako obvykle hájil své extra teorie o tom, jak se má správně točit. Debata k tomuto filmu byla snad 2x delší, než celý film.

Po skončení klubu jsme si pak se Zdeňkem Kopkou položili otázku, myslí to ten Venca doopravdy, nebo si z nás dělá srandu?????  

Proto jsem Zdendu požádal, aby napsal na naše www stránky článek na téma : Zásady a pravidla jak správně natočit reportáž nebo dokument.

Večer jsme zakončili, jak sám autor Milan Haškovec uvedl v úvodním titulku, přestávkovým filmem  Zima ve Strašnicích. Hezké obrázky zasněžených domů a parků, k tomu krásná hudba, - prostě přestávkový film.

Zapsal Pavel Vrbata

 

 

 

 

 

Aktualizováno ( Sobota, 24 leden 2015 )
 
< Předch.   Další >
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. Webdesign by Mercy s.r.o.