Úvod arrow Zpravodaj arrow Klubový večer 14. ledna 2013.
Klubový večer 14. ledna 2013. PDF Tisk E-mail
Napsal Jan Krafnetr   

Dnes jsme v klubu přivítali hosta z Kolína, velmi dobrého videoamatéra Petra Heicmana. Přinesl k nám k projekci 6 svých filmů. Nepřišel sám.

Přišla s ním i jeho hezká, dospělá dcera i stejně hezká Petrova přítelkyně. Obě se staly středem velkého zájmu našich spolu-dědků, i fotografa. Možno se o tom přesvědčit v naši FOTOGALERII.

 

Jako první film nám Petr Heicman předvedl film o slavném rodáku Kolína - Františku Kmochovi. František Kmoch zemřel v roce 1912. Sté výročí úmrtí bylo vloni kvalitním důvodem k natočení nejen historie jeho orchestru. Stručný přehled dirigentů, kteří orchestr vedli, tvoří úvod filmu. Zbytek filmu ukazuje oslavy výročí. Náměstí zaplavily mažoretky od 5 do 19 let a několik českých i zahraničních dechových orchestrů.

Mimo Petrovy kamery, slavnost natáčeli také jeho tři kamarádi. Film byl pak střižen přesně na zvuk vedený přímo z pultu. Naši členové film ocenili velkým potleskem.

 

Druhý film byl o výstupu balónem až do výšky 2.200 metrů. Normálně pro turisty balón vystoupí tak do výšky 500-800 metrů pod mraky, to je krásný pohled na krajinu a mraky v rozhledu po krajině nikomu nevadí. Tentokrát však balón vystoupil tak vysoko kvůli parašutistům, aby si mohli vyskočit.

Třetí film byla reportáž ze srazu a závodu auto-veteránů. Krásná stará autíčka naše oči potěšila. Sraz i závod pořádal místní, kolínský auto-moto klub.

Je vidět, že autorovo rodné město Kolín má velmi bohatou kulturní nabídku.

Čtvrtý film nám ukázal velkou radost obyvatel v nedaleké obci Tři Dvory. Zdejší obyvatelé oslavují 750 let existence své obce. A po tolika letech se také dočkali svého praporu, znaku i vlastní pečetě. S tímto obci vypomohl expert na  heraldiku. Větší část filmu pak zachycuje třídvorské tělocvičné slavnosti. Film byl natočen na zakázku pro obec, proto byl trochu delší, ale ne nudný.

Pátý film byl o přípravě terénu / krásných a úrodných polí v polabské nížině/           pro  stavbu automobilky.  Bagry bleskem odstraní přes 60 milionů metrů kubických země, a tak příroda má smůlu. Zahraniční firma TPCA bude stavět a produkovat tisíce nových automobilů.

Posledním filmem byl medailonek kolínského fotografa pana Jaroslava Kronuse. Ten už od třicátých let minulého století fotí Kolín a blízké okolí na černobílý film. Jeho fotografie jsou vystaveny v místním muzeu a pan fotograf dodnes vydává knihy svých fotografii.

V závěru nám pan Heicman sdělil, že vloni absolvoval za 20 tisíc kurz / jak prý se říká – malou FAMU/ v Hradci Králové u firmy IMPULS. 

 

Večer byl velmi zajímavý, poučný a věříme, že Petr Heicman, který je velmi plodný autor, nás opět někdy navštíví a předvede nám své nové filmy.

 

Zapsal Jan Krafnetr 

 

 

Aktualizováno ( Sobota, 24 leden 2015 )
 
< Předch.   Další >
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. Webdesign by Mercy s.r.o.