Úvod arrow Program arrow Volný večer - 28.2.2011
Volný večer - 28.2.2011 PDF Tisk E-mail
Napsal Pavel Hofman   


Tento volný večer jsme se sešli už o hodinu dříve, abychom stihli ještě technickou přednášku o obsluze projektoru SONY. 


Novinkou  v tomto roce 2011 je to,že se budeme scházet každý volný večer v 17,30 hodin, abychom si udělali technický večer.Na pořadu dnešního večera bylo :

 

1.      Technická přednáška o obsluze  projektoru SONY vedená  Milanem Haškovcem.

 

2.      Předání diplomů – 3. cenu  za film Halloween  dostal Vladimír Janíček, dále to byl Milan Haškovec a také nepřítomní  Jaroslava Šťastná  a  ing Josef Maršík.

 

3.      Promítnuty byly čtyři filmy – Vernisáže – od Antonína Ečera, ale tentokrát se nám DVD zasekávalo a tak nám nezbylo nic jiného, nežli si o filmu říci pár vysvětlujících slov.

 

Pokračovalo se dalším filmem s názvem Jak si žije devadesátník, od autorky Evy Benešové. Film pojednával o jejím manželovi .

 

U tohoto snímku jsme poradili autorce, co by měla ještě vylepšit a udělat, aby  byla  co nejlépe vystižena osobnost jejího muže.

 

Jako třetí  v pořadí byl záznam s názvem  Ray Gypson  od  Libora Navrátila  - natočený fotoaparátem  Panasonic FZ 38 – na formát 16 : 9  HD Ready, tj. AVCHD Lite  s video výstupem  HDV 1280 x 720.  

 

Autor  si  pochvaloval  kvalitu obrazu, kterou nedosáhne ani u své tří čipové kamery, přesto mu byl vytknuta horší kvalita stereo zvuku nežli má kamera, pak mimo technickou stránku i obrazové chyby, například, že na vernisáži  chybí natočené obrazy a  více detailů  přítomných  lidí. Autor s tímto  z á z n a m e m  sledoval  pouze a  hlavně jediné  -  vyzkoušet  si  práci s tímto formátem především ve střihovém programu Pinnacle a jestli to bude fungovat. Přestože tam s ním současně fotil jeho kamarád, nešly snímky obohatit o jeho fotky, protože oba fotoaparáty pracovaly na jiném systému. Dále autor přiznává, že je problém  při natáčení na fotoaparát   současně transfokovat tak, jako lze u kamery.        

 
Jako lahůdka se promítl poslední 10-ti minutový film s názvem  Jan Satina. 

 Autorem tohoto filmu z roku 2004 je  Bohuslav Cihla. Při této příležitosti jsme si vzpomněli i na jiného výborného  tvůrce, jeho kamaráda s kterým  Bohuslav Cihla točil a jeho jméno je Mocek. Ten nedávno dělal při vysílání pořadu o amatérech  v TV Noe - moderátora. 

 

Ale vraťme se k filmu.  U tohoto filmu se sešli dva vynikající umělci. Jeden za kamerou a druhý natáčený, kde velmi přirozeným způsobem líčí celý svůj život kde se narodil a kde si tvoří různá umělecká dílka, jak vyřezávaná ze dřeva. Také nás provází svou galerií obrazů, které namaloval a co všechno ho k tomu v životě přivedlo. Film je pohodový začíná i končí v přírodě při hraní na kytaru, kterou si také sám vyrobil a  přitom  si  ještě  zpívá Beskyde, Beskyde  v místech, kde je Lysá hora. Žije ve Frýdku Místku a bude mu 70 let.

  

Příští pondělí  7.3.2011 přijde host Jana Hnilicová se svými žáky a za pedagogickou činnost nám promítne asi pět filmů.

 

     Za týden opět  bude časopis VIDEOHOBBY (nečlenové za něj zaplatí 30,-                          

 

    Na titulní straně bude animátor Jaroslav Nykl,
ing Emil Pražan bude vzpomínat na RNDr Ph Mr. Jiřího Rentze,
bude zde rozebrán film Igora Goryunova a dozvíme se plno novinek.
Další číslo vyjde asi za tři měsíce.

 

Vzpomněli jsme na sté výročí oslavence režiséra Otakara Vávry a zároveň na jeho manželku Jitku Němcovou, která jednou dávno, kolem roku 1985,  kdy ČKK ještě sídlil v Trojické, přišla dělat porotu na naší Hlavní klubovou soutěž. Tenkrát si ji vzala na pomoc, klubem pozvaná, její kamarádka Magdaléna  Dietlová.

 

20.dubna 2011 oslaví  prof. Jaroslav Vlasatý  90 let. Jestli mu to jeho zdravotní stav dovolí, tak oslavíme jeho narozeniny v klubu ČKK. Tak se můžeme těšit, že ho opět uvidíme.

 

Pár fotografií z večera, které pořídil Josef Jíša si můžete prohlédnout v naší FOTOGALERII.

 

Zapsal Pavel Hofman

     
Aktualizováno ( Pondělí, 22 srpen 2011 )
 
< Předch.   Další >
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. Webdesign by Mercy s.r.o.