Úvod arrow O nás arrow ZAMYŠLENÍ NAD MEDAILONKY členů ČKK
ZAMYŠLENÍ NAD MEDAILONKY členů ČKK PDF Tisk E-mail
Napsal Eva Benešová   
Eva Benešová napsala:


 

Náš předseda dostal nápad, že bychom, když jsme všichni filmaři, mohli o sobě vzájemně natočit medailonky, které by se dávaly na internet a zůstala tak po nás památka, kdo jsme byli, co jsme dělali, proč jsme se scházeli atd. To se zdálo být dobré a tak jsme to dostali od Pavla Vrbaty dokonce jako úkol přes prázdniny.

Jenže natočit o někom medailon, to není práce, která se „sfoukne“ za odpoledne a tak se to stále nějak nedaří.
Kalendářní rok se chýlí ke konci a i když předseda každé pondělí připomíná, a dokonce organizuje „kdo s kým o kom“, na internetu je zatím jen 5 medailonků.

Z nich nejlepší se mi zdá medailon Jaroslava Sochůrka jehož autorem je 85 letý Václav Jágr.
Ač filmařský začátečník,jako jediný pochopil, jak má medailon vypadat – podat o osobě co nejvíc informací v co nejkratším čase.
A tak vidíme Jaroslava Sochůrka jak vypadá a co dělá dnes, poznáváme jeho rodiště, domek ve kterém žije, seznamujeme se všemi členy jeho rodiny včetně vnoučat, dozvídáme se, že je to člověk družný a veselý, poznáváme jeho přátele, vidíme jak vypadal zamlada, jakou prací se živil a jaké byly jeho koníčky, dokonce kdy a jak se dostal do ČKK, a jako neorganizovaný amatérský filmař že zachycoval život kolem sebe a uplatňoval se i jako herec.
Ještě i zahraje na kytaru a zazpívá několik písniček.
A to všecko v 8 minutách, což autor medailonu V.Jágr doplní vlastní komponovanou hudbou.
Z celého medailonku je navíc znát, že jsou to mnohaletí dobří kamarádi.

(Myslím, kdyby autor ubral trochu pathosu a tím o minutku zkrátil, nemělo by to chybu)

---------------


18.minutovému medailonu Jana Krafnetra bych vytkla, že je to spíše směs medailonů různých lidí, kteří s ním nemají nic společného. Říká se „naše kráva se napila z jejich louže“ .

Medailon začíná dobře, úvodním komentářem Milana Haškovce, pak se nám představuje sám Honza, je vidět, že z kamery nemá žádnou trému, řekne všecko, co je třeba.

Ještě měl říci: „S mojí životní partnerkou Barborou Ježkovou jsme si zahráli hlavní roli v hudebním klipu Veselka“.
Následně klip, který je roztomilý a oba tam hrají skvěle.

 

K 60 výročí ČKK natočil R.Mihle hodinový medailon všech tehdejších členů.Každý dostal 1 minutu prostoru pro své vyprávění. Možná by bylo dobré tomuto tématu některý večer věnovat a poradit se vzájemně jakým způsobem medailony dělat

Aktualizováno ( Úterý, 04 duben 2017 )
 
< Předch.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. Webdesign by Mercy s.r.o.