Úvod arrow Zpravodaj arrow Nekulaté jubileum Jaroslava Vlasatého.
Nekulaté jubileum Jaroslava Vlasatého. PDF Tisk E-mail
Napsal Pavel Vrbata   

Jaroslav Vlasatý asi rok 1980Profesor Jaroslav Vlasatý  * 20.4.1921, Praha, Malá Strana.


Čestný člen ČKK od roku 1998.


15.12.1995 Oslava 60 let založení ČKK, klubu byla udělena zlatá plaketa UNICA
Jaroslav Vlasatý vystudoval hudební konzervatoř, obor lesní roh a obor dirigent. Po konzervatoři, na počátku druhé světové války, odchází do Mladé Boleslavi, kde působí jako pedagog  na hudební škole.  Také zde hraje a působí jako dirigent v tehdejší Mladoboleslavské  filharmonii. Po válce se vrací zpět do Prahy, kde učí na hudební škole pro žáky s vadami zraku, ale hlavně působí jako první hornista ve filmovém symfonickém orchestru /FYSIO/. Pro divadlo také napsal jednu hudební veselohru a složil také hudbu k několika divadelním inscenacím.

 

Do ČKK vstoupil v roce 1961. Točil převážně filmy hrané. Sám si vymyslel a napsal scénář a film pak natočil a sestřihal. Všechny filmy pak s herci, kteří mu ve filmu hráli, dodatečně nadaboval. Jaroslav Vlasatý asi rok 1985Podobnou metodou jako profesionálové, film rozstříhal, udělal smyčky a film jel dokola tak dlouho, až herec film řádně namluvil, tak říkajíc na ústa.
Ke všem svým filmům si složil vlastní hudbu. Skládal a skládá mnohým svým filmovým přátelům, hudbu k jejich filmům dodnes.


 23.5.1990 J.Vlasatý diriguje Tamburaše. S videokamerou P.Vrbata

V ČKK dlouhou dobu dělal redaktora klubového měsíčníku Zpravodaj. V roce 1997 byl zvolen předsedou klubu. Tuto funkci vykonával plných deset roků. Vedl klub a udržel ho pohromadě i v době pro klub nejtěžší. V roce 1989-1990, v době konce socializmu a na začátku kapitalismu jsme přišli o střechu nad hlavou. Jaroslav Vlasatý sehnal pro členy podnájem ve škole v Libuši. Zde jsme se ve školní třídě rok scházeli a měli pravidelné schůzky. Ani po roce, kdy nám zařídil exkluzivní prostor Vlastimil Adamovský v Domě armády v Praze – Dejvicích, neměl Jaroslav Vlasatý své předsedování nijak snadné. 22.4.1996 oslava 75-tých narozenin J.Vlasatého v ČKK.
Vše ale bravurně zvládl a tak mu dnes k jeho nekulatému jubileu přejeme vše nejlepší, hlavně hodně zdraví, a aby nebyl pohodlný a přišel se ještě občas k nám do klubu někdy podívat. Určitě však počítáme s tím, že v roce 2011, kdy bude oslavovat kulatou devadesátku, do klubu přijde a předvede nám některé své nejúspěšnější filmy. 


     
     

Aktualizováno ( Pátek, 02 květen 2008 )
 
< Předch.   Další >
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. Webdesign by Mercy s.r.o.