Úvod arrow Program
Program
Pozvánka na autorský večer PDF Tisk E-mail
Napsal Milan Haškovec   

Vážení členové klubu, milí přátelé,

                                   příští schůzka v pondělí 11. června 2018

bude autorský večer nejstarších členů ČKK ing. Zdeňka Kopky a MUDr. Františka Dedka, kteří slaví svoje 86. narozeniny. Tímto Vás všechny zvou na jejich filmový program s pohoštěním u poháru dobrého vínečka. Přijďte všichni, oba se na Vás těší.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 31 květen 2018 )
 
Změna termínu volného večera PDF Tisk E-mail
Napsal Tomas   
POZOR! Změna termínu volného večera z pondělí 30.4.2018 (pálení čarodějnic) na čtvrtek 3.5.2018. Těšíme se na Vaši účast. 
Aktualizováno ( Čtvrtek, 19 duben 2018 )
 
Rus, který miloval Česko PDF Tisk E-mail
Napsal Milan Haškovec   

Když před lety přišel na naší schůzku v ČKK Praha pan Igor Goryunov, koukali jsme na něho s otázkou, co tady ten člověk chce. Mluvil lámaně česky se silným ruským přízvukem a málokdo pochopil na co se ptá.

Jenže neuplynul ani rok a Igor přinesl film, nad kterým se tajil dech. Nebál se experimentovat, naučil se pracovat se zeleným pozadím, vytvářel filmy hrané nebo loutkové a dokonce vše co se naučil, kombinoval dohromady. Leckterým členům poklesla brada.

Když pak začal vyhrávat různé soutěže, dokonce mezinárodní, bylo všem jasné, že máme v klubu zdatného filmaře. Ale jak už to tak bývá, lidská závist a fakt, že pocházel z Ruska, učinila své.

Igor nezměrně miloval Česko. Miloval Hašlera, Hegerovou, Pilarku i celý Semafor. Znal republiku mnohem lépe než kdejaký Čech. Celou ji projel na kole i se svou ženou Elenou. Studoval naši historii, získal naše občanství, které je spojeno s dokonalou znalosti českého jazyka. Když však viděl některé nespravedlnosti (možná právem, možná ne), rozloučil se s klubem a odešel. Jeho ruská hrdost mu to přikazovala.

Bohužel se stalo, že tento vzácný člověk, taky můj kamarád, zemřel v 58 letech, tedy mlád. Dnes 22.3.2018 jsme  se s ním rozloučili v krematoriu v Motole. Smuteční obřad proběhl důstojně za zvuků anglických písní a jako poslední zazněla česká hymna. Ano, naše hymna, protože to byl  Rus, který miloval Česko.

Vašek Fořt

Pozn.: Foto viz FOTOGALERIE

Aktualizováno ( Úterý, 27 březen 2018 )
 
Velikonoční pondělí PDF Tisk E-mail
Napsal Milan Haškovec   

V pondělí 2. dubna se večer nekoná! - VELIKONOČNÍ  PONDĚLÍ.


Aktualizováno ( Středa, 21 březen 2018 )
 
Vzpomínkový večer na Rudolfa Mihleho PDF Tisk E-mail
Napsal Milan Haškovec   

V pondělí dne 19. března 2018 se v klubu uskutečnil večer věnovaný vzpomínce na úspěšného filmaře a bývalého člena ČKK Rudolfa Mihleho. Sešlo se nás tentokrát o dost víc než to obvykle bývá.

Přišlo i několik milých hostů hlavně manželka Rudly - paní Miluše Mihleová, bez níž by se večer nemohl uskutečnit, neboť nám k projekci zapůjčila jeho filmy, paní Eliška Schönbachová - manželka dnes již nežijícího Mihleho kamaráda a spolutvůrce Přemysla Schönbacha s dcerou a sestra Rudly s manželem.

Večer uvedl Vašek Fořt, náš člen a bývalý Rudly kamarád a kameraman, se kterým na jeho filmech hodně spolupracoval. Zasvěceně nám povyprávěl například o tom, jak se Rudla nebál komunistického režimu, kdy on i jeho odvážné filmy po projekci často končívaly na policii.

Pozvání přijal rovněž publicista ing. Emil Pražan, který nám osobnost Rudly Mihleho svým slovem přiblížil.

Protože byl večer zdařilý, filmy sklízely potlesk a zdaleka se nevyčerpal Rudlův skvělý bohatý filmový arzenál, možná by bylo namístě podobný večer zopakovat.

Chutné pohoštění zajistili Jana Čermáková, Jaroslava Šťastná, Miluše Mihleová a Milan Haškovec.

                     Fotky z tohoto večera jsou ke shlédnutí ve Fotogalerii

 


Aktualizováno ( Středa, 21 březen 2018 )
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 6 z 123
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. Webdesign by Mercy s.r.o.